Wstęp do kursu Języka VBA

Podstawy, nie tylko dla laika

Zapraszam na kurs programowania w języku VBA o zarysie podstawowym. Artykuły przygotowałam z myślą o osobach, które nie miały wcześniej styczności ani doświadczenia z tego typu projektowaniem. Musimy jednak mieć na względzie, że VBA jest bardzo rozbudowanym językiem programowania a zatem każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko osoby początkujące. Tematy kończyć będę ciekawym zadaniem oraz różnymi sposobami rozwiązania.

Strona techniczna kursu

W głównej roli filmów szkoleniowych zamieszczanych w artykułach występuje wersja Microsoft Office Professional Plus 2013. Kurs języka VBA opracuję w Excelu, lecz również zahaczę o inne aplikacje dostępne w pakiecie biurowym. W opisie lub w oddzielnym odcinku zaznaczę jak zrobić omawiany temat w starszej wersji aplikacji 2003 – wersja przed dużą zmianą szaty graficznej (bez wstążek).

Organizacyjnie

Zapraszam na kanał Youtube’a gdzie wszystkie wideo-szkolenia na bieżąco udostępniam, być może znajdziesz coś więcej dla siebie: Youtube.

Postscriptum

Z czasem wyczerpania podstawowych zagadnień rozszerzę kurs programowania w Języku VBA o zakres średniozaawansowanych oraz zaawansowany.